Tweet |
2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası 6. Eleme Grubu'ndaki Karadağ ve Sırbistan maçlarına hazırlanan A Milli Kadın Hentbol Takımı, A2 Milli Kadın Hentbol Takımları ile Ankara'da hazırlık kampı yapacak.
ANKARA (İGFA) - A2 Milli Kadın Hentbol Takımı 25 Mart'ta, A Milli Kadın Hentbol Takımı ise 26 Mart tarihinde Ankara Cemal Kütahya Kamp Eğitim Merkezi'nde toplanacak.
A Milli Takımımız, 30 Mart 2024 tarihinde ise Karadağ müsabakasının oynanacağı Rize'ye gidecek. A2 Milli Takımı'nın programı ise 30 Mart tarihinde sona erecek.
A Milli Takımımız, gruptaki beşinci maçında 3 Nisan tarihinde Rize'de Karadağ'ı ağırlayacak. Rize Yenişehir Spor Salonu'nda saat 17.00'de başlayacak karşılaşma, TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.
6. Eleme Grubu'ndaki son maçını ise A Milli Takımımız, 7 Nisan tarihinde deplasmanda Sırbistan ile oynayacak. Zrenjanin kenti Kristalna Dvorana salonunda oynanacak karşılaşma TSİ 19.00'da başlayacak ve TRT Spor Yıldız'dan canlı olarak yayınlanacak.
A Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleci: Merve Erbektaş (Kastamonu GSK), Selen Akalın (Yenimahalle Bld. SK), Yaren Berfe Göker (Kastamonu GSK)
Sol Kanat: Beyza İrem Türkoğlu Şengül (MKS Funfloor Lublin), Ceylan Aydemir (Konyaaltı Bld. SK)
Sol Oyun Kurucu: Aslı İskit Çalışkan (CS Magura Cisnadie), Betül Yılmaz (Kastamonu GSK), Diğdem Hoşgör (Konyaaltı Bld. SK), Sevgi Kalyoncuoğlu (Yenimahalle Bld. SK)
Orta Oyun Kurucu: Betül Karaarslan (Yenimahalle Bld. SK), Dönegül Bozdoğan (Bursa BBSK), Yasemin Sahin (Kastamonu GSK),
Sağ Oyun Kurucu: Eda Nur Çetin (Konyaaltı Bld. SK), Fatma Küçükyıldız Özdemir (NEKA), Gülcan Tügel (Yenimahalle Bld. SK)
Sağ Kanat: Aysenur Kara (Görele Bld SK), Bilgenur Öztürk (Bursa BBSK), Emine Gökdemir (Kastamonu GSK)
Pivot: Cansu Akalın (Kastamonu GSK), Ceren Demircelen (Bursa BBSK), Hatice Özdemir (Yenimahalle Belediyesi), Nurceren Akgün Göktepe (Kastamonu GSK),
Teknik Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), M.Serkan İnci (Antrenör), Yeliz Yılmaz (Antrenör), Ragıp Demirman (Kaleci Antrenörü), İlker Kurtulmuş (Sportif Performans Antrenörü), Halit Selçuk (Fizyoterapist), Adnan Ekmekçi (Masör), Bora Serter (İdari Menajer),
A2 Milli Takımı Aday Kadrosu:
Kaleci: Ayşenur Şenöz (Anadolu Üniversitesi), Ceyhan Coşkunsu (Üsküdar Belediyesi)
Sol Kanat: Sena Nur Çelik (Yenimahalle Belediyesi), Beyzanur Türkyılmaz (Kastamonu Belediyesi)
Sol Oyun Kurucu: Buğu Sönmez (Anadolu Üniversitesi), Zara Ünal (Roskilde Handboldklub), Sinem Yapıcı (Görele Belediyesi)
Orta Oyun Kurucu: Yağmur Özler (Üsküdar Belediyesi), Gözde Seven (Armada Praxıs Yalıkavak), Feyzanur Öztürk (Ortahisar Belediyesi),
Sağ Oyun Kurucu: Gizem Yapıcı (Kırşehir Belediyesi), Azra Öztürk (Cent Koleji SK), Zeynep Nur Bilgeç (Anadolu Üniversitesi),
Sağ Kanat: Dila Çepni (Yenimahalle Belediyesi), Yağmur Aktay (Polatlı Belediyesi),
Pivot: Buse Dündar (Tekirdağ Süleymanpaşa Sportif AŞ), Melike Kasapoğlu (Bursa BBSK), Sude Güngör (İzmir BBSK)
Teknik Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), M.Serkan İnci (Antrenör), Yeliz Yılmaz (Antrenör), Ragıp Demirman (Kaleci Antrenörü), İlker Kurtulmuş (Sportif Performans Antrenörü), Taha Yeşiltepe (Fizyoterapist)
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 18 | 15 | 1 | 2 | 49 | 15 | 47 | +34 |
2 | Galatasaray | 18 | 15 | 1 | 2 | 35 | 9 | 47 | +26 |
3 | Trabzonspor | 18 | 10 | 5 | 3 | 32 | 20 | 33 | +12 |
4 | Kayserispor | 18 | 8 | 5 | 5 | 25 | 23 | 29 | +2 |
5 | Çaykur Rizespor | 18 | 8 | 5 | 5 | 24 | 23 | 29 | +1 |
6 | Beşiktaş | 18 | 9 | 7 | 2 | 26 | 26 | 29 | 0 |
7 | Adana Demirspor | 18 | 7 | 4 | 7 | 31 | 22 | 28 | +9 |
8 | Kasımpaşa | 18 | 7 | 6 | 5 | 32 | 34 | 26 | -2 |
9 | Antalyaspor | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 | 19 | 25 | +4 |
10 | Sivasspor | 18 | 6 | 6 | 6 | 23 | 28 | 24 | -5 |
11 | Alanyaspor | 18 | 5 | 7 | 6 | 18 | 25 | 21 | -7 |
12 | MKE Ankaragücü | 18 | 4 | 6 | 8 | 22 | 23 | 20 | -1 |
13 | Başakşehir FK | 18 | 5 | 8 | 5 | 19 | 22 | 20 | -3 |
14 | Gaziantep FK | 18 | 6 | 10 | 2 | 22 | 29 | 20 | -7 |
15 | Hatayspor | 18 | 4 | 7 | 7 | 25 | 26 | 19 | -1 |
16 | Konyaspor | 18 | 4 | 8 | 6 | 18 | 25 | 18 | -7 |
17 | Samsunspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 20 | 29 | 18 | -9 |
18 | Fatih Karagümrük | 18 | 4 | 9 | 5 | 18 | 19 | 17 | -1 |
19 | Pendikspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 20 | 41 | 15 | -21 |
20 | İstanbulspor | 18 | 2 | 14 | 2 | 12 | 36 | 5 | -24 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 17 | 14 | 3 | 0 | 46 | 15 | 42 | +31 |
2 | Kocaelispor | 17 | 10 | 4 | 3 | 29 | 20 | 33 | +9 |
3 | Göztepe | 17 | 10 | 5 | 2 | 26 | 12 | 32 | +14 |
4 | Sakaryaspor | 17 | 9 | 3 | 5 | 28 | 18 | 32 | +10 |
5 | Bandırmaspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 15 | 29 | +8 |
6 | Bodrumspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 13 | 29 | +10 |
7 | Çorum FK | 17 | 8 | 6 | 3 | 30 | 18 | 27 | +12 |
8 | Gençlerbirliği | 17 | 7 | 4 | 6 | 19 | 19 | 27 | 0 |
9 | Ümraniyespor | 17 | 6 | 7 | 4 | 19 | 21 | 22 | -2 |
10 | Boluspor | 17 | 6 | 7 | 4 | 13 | 19 | 22 | -6 |
11 | Manisa FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 20 | 18 | 19 | +2 |
12 | Erzurumspor FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 17 | 20 | 19 | -3 |
13 | Keçiörengücü | 17 | 5 | 8 | 4 | 15 | 22 | 19 | -7 |
14 | Adanaspor | 17 | 6 | 10 | 1 | 16 | 25 | 19 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 17 | 3 | 7 | 7 | 11 | 23 | 16 | -12 |
16 | Tuzlaspor | 17 | 4 | 9 | 4 | 16 | 29 | 16 | -13 |
17 | Giresunspor | 17 | 2 | 12 | 3 | 11 | 29 | 9 | -18 |
18 | Altay | 17 | 3 | 12 | 2 | 10 | 36 | 8 | -26 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 18 | 14 | 3 | 1 | 37 | 11 | 43 | +26 |
2 | 1461 Trabzon FK | 18 | 11 | 2 | 5 | 35 | 13 | 38 | +22 |
3 | Bucaspor 1928 | 18 | 10 | 1 | 7 | 26 | 9 | 37 | +17 |
4 | Ankaraspor | 18 | 9 | 2 | 7 | 24 | 14 | 34 | +10 |
5 | Van Spor FK | 18 | 10 | 4 | 4 | 26 | 21 | 34 | +5 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 18 | 9 | 3 | 6 | 26 | 14 | 33 | +12 |
7 | Hes İlaç Afyonspor | 18 | 7 | 5 | 6 | 13 | 12 | 27 | +1 |
8 | Diyarbekir Spor | 18 | 7 | 6 | 5 | 16 | 15 | 26 | +1 |
9 | Ankara Demirspor | 18 | 8 | 8 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
10 | Nazilli Belediyespor | 18 | 8 | 8 | 2 | 25 | 30 | 26 | -5 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 18 | 5 | 7 | 6 | 15 | 15 | 21 | 0 |
12 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 16 | 22 | 18 | -6 |
13 | Kırklarelispor | 18 | 4 | 8 | 6 | 13 | 25 | 18 | -12 |
14 | Altınordu | 18 | 3 | 8 | 7 | 19 | 19 | 16 | 0 |
15 | Serik Belediyespor | 18 | 3 | 9 | 6 | 8 | 18 | 15 | -10 |
16 | Kırşehir Futbol SK | 18 | 4 | 11 | 3 | 16 | 32 | 15 | -16 |
17 | Bursaspor | 18 | 3 | 10 | 5 | 13 | 32 | 14 | -19 |
18 | Zonguldak Kömürspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 16 | 26 | 12 | -10 |
19 | Adıyaman FK | 18 | 3 | 12 | 3 | 13 | 28 | 12 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 14 | 11 | 1 | 2 | 29 | 7 | 35 | +22 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 14 | 10 | 0 | 4 | 25 | 6 | 34 | +19 |
3 | İnegöl Kafkas GK | 14 | 7 | 4 | 3 | 16 | 14 | 24 | +2 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 14 | 6 | 3 | 5 | 13 | 9 | 23 | +4 |
5 | Edirnespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 22 | 14 | 21 | +8 |
6 | 52 Orduspor FK | 14 | 5 | 4 | 5 | 14 | 12 | 20 | +2 |
7 | Kırıkkalegücü FK | 14 | 5 | 5 | 4 | 10 | 11 | 19 | -1 |
8 | Mardin 1969 Spor | 14 | 5 | 6 | 3 | 16 | 14 | 18 | +2 |
9 | Artvin Hopaspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 14 | 12 | 17 | +2 |
10 | K.Çekmece Sinopspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 15 | 15 | 17 | 0 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 14 | 5 | 8 | 1 | 17 | 22 | 16 | -5 |
12 | Karabük İdmanyurdu Spor | 14 | 4 | 7 | 3 | 11 | 23 | 15 | -12 |
13 | Gümüşhanespor | 14 | 2 | 5 | 7 | 9 | 21 | 13 | -12 |
14 | Malatya Arguvanspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 8 | 17 | 9 | -9 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 14 | 1 | 10 | 3 | 9 | 31 | 6 | -22 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/01/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Beşiktaş |
09/01/2024 | Kasımpaşa | vs | Başakşehir FK |
10/01/2024 | Fatih Karagümrük | vs | Kayserispor |
10/01/2024 | Hatayspor | vs | Gaziantep FK |
10/01/2024 | Adana Demirspor | vs | İstanbulspor |
10/01/2024 | Fenerbahçe | vs | Konyaspor |
11/01/2024 | Sivasspor | vs | Galatasaray |
11/01/2024 | Trabzonspor | vs | Samsunspor |
13/01/2024 | Hatayspor | vs | Pendikspor |
13/01/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Kasımpaşa |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Başakşehir FK ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Başakşehir FK yenilmez |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Alanyaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Alanyaspor yenilmez |
13/01/2024 | Beşiktaş - Fatih Karagümrük | Fatih Karagümrük ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı | Beşiktaş yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Adana Demirspor ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kazanamadı | Çaykur Rizespor yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Çaykur Rizespor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi | Çaykur Rizespor yenilmez |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | İstanbulspor ligdeki son 5 maçını kaybetti | Konyaspor kazanır |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | Konyaspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı | İstanbulspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Trabzonspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Trabzonspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Antalyaspor ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Antalyaspor yenilmez |
14/01/2024 | Gaziantep FK - Fenerbahçe | Fenerbahçe ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kaybetmedi | Fenerbahçe yenilmez |
15/01/2024 | Galatasaray - Kayserispor | Galatasaray ligde evindeki son 9 maçını kazandı | Galatasaray kazanır |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
12/01/2024 | Sakaryaspor | vs | Göztepe |
13/01/2024 | Bandırmaspor | vs | Erzurumspor FK |
13/01/2024 | Bodrum FK | vs | Giresunspor |
13/01/2024 | Adanaspor | vs | Boluspor |
13/01/2024 | Eyüpspor | vs | Keçiörengücü |
14/01/2024 | Manisa FK | vs | Kocaelispor |
14/01/2024 | Çorum FK | vs | Tuzlaspor |
14/01/2024 | Ümraniyespor | vs | Gençlerbirliği |
15/01/2024 | Altay | vs | Şanlıurfaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
13/01/2024 | 1461 Trabzon FK | vs | Kırklarelispor |
14/01/2024 | Ankaraspor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
14/01/2024 | Diyarbekir Spor | vs | Adıyaman FK |
14/01/2024 | Esenler Erokspor | vs | Kırşehir Futbol SK |
14/01/2024 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Serik Belediyespor |
14/01/2024 | Karacabey Belediye Spor | vs | Ankara Demirspor |
14/01/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Altınordu |
14/01/2024 | Van Spor FK | vs | Bucaspor 1928 |
14/01/2024 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Bursaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
20/01/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
21/01/2024 | Edirnespor | vs | Gümüşhanespor |
21/01/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Mardin 1969 Spor |
21/01/2024 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Artvin Hopaspor |
21/01/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
21/01/2024 | Talasgücü Belediyespor | vs | Tarsus İdman Yurdu |
21/01/2024 | 52 Orduspor FK | vs | Malatya Arguvanspor |