Tweet |
Boğaziçi Üniversitesi, lisansüstü programlarının tanıtımı için Güney Kampüs’ün kapılarını 27-28 Nisan’da açacak. Tanıtım günleri kapsamında alanlarında uzmanlaşmak isteyen lisans mezunları, lisansüstü programları hakkında detaylı bilgiyi kampüsü ziyaret ederek veya çevrim içi olarak alabilecek, öğretim üyeleri ve mezunlarla bire bir görüşme imkanı bulacaklar.
İSTANBUL (İGFA) - Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te, 27-28 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek “Lisansüstü Programları Tanıtım Günleri”ne katılacak adaylar, 7 enstitü ve 50 lisansüstü programı ile ilgili bilgi alma imkanı bulacaklar. Adaylar stantları ziyaret ederek akademik ve kariyer hedeflerine uygun programları seçerken, ilgilendikleri programların öğretim üyeleri ve mezunlarıyla da sohbet etme fırsatı yakalayacaklar.
7 ENSTİTÜDE TOPLAM 50 PROGRAMDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM
Geniş bir lisansüstü program yelpazesine sahip, prestijli, köklü ve öncü bir eğitim kurumu olan Boğaziçi Üniversitesi, yüksek lisans adaylarına çeşitli alanlarda akademik ve mesleki gelişim fırsatları tanıyor. Sunulan nitelikli eğitim, araştırma becerilerini geliştirme ve yeni bilgi üretme sürecine katılma imkânı sunarak kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı oluyor.
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Veri Bilimi ve Yapay Zekâ Enstitüsü olmak üzere toplamda 7 enstitü lisansüstü programlarını adaylara tanıtacak.
Boğaziçi Üniversitesi’nde bulunan 7 enstitü bünyesinde; Asya Çalışmaları, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişsel Bilim, Biyomedikal Mühendisliği, Çevre Bilimleri, Çevre Teknolojisi, Deprem Mühendisliği, Dilbilim, Eğitim Teknolojisi, Ekonomi ve Finans, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Erken Çocukluk Eğitimi, Executive MBA, Felsefe, Finans Mühendisliği, Fizik, İktisat, İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Edebiyatı, İnşaat Mühendisliği, İşletme, İşletme Bilişim Sistemleri, Jeodezi, Jeofizik, Kimya, Kimya Mühendisliği, Konferans Çevirmenliği, Makina Mühendisliği, Matematik, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Mekatronik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi, Öğrenme Bilimleri, Sanayiye Araştırmacı Yetiştirme Programı ve LIFESCI, Sistem ve Kontrol Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Sürdürülebilir Turizm Yönetimi, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu, Uluslararası Ticaret Yönetimi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka, Yapım Mühendisliği ve Yönetimi, Yazılı Çeviri, Yazılım Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri lisansüstü programları yer alıyor.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 18 | 15 | 1 | 2 | 49 | 15 | 47 | +34 |
2 | Galatasaray | 18 | 15 | 1 | 2 | 35 | 9 | 47 | +26 |
3 | Trabzonspor | 18 | 10 | 5 | 3 | 32 | 20 | 33 | +12 |
4 | Kayserispor | 18 | 8 | 5 | 5 | 25 | 23 | 29 | +2 |
5 | Çaykur Rizespor | 18 | 8 | 5 | 5 | 24 | 23 | 29 | +1 |
6 | Beşiktaş | 18 | 9 | 7 | 2 | 26 | 26 | 29 | 0 |
7 | Adana Demirspor | 18 | 7 | 4 | 7 | 31 | 22 | 28 | +9 |
8 | Kasımpaşa | 18 | 7 | 6 | 5 | 32 | 34 | 26 | -2 |
9 | Antalyaspor | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 | 19 | 25 | +4 |
10 | Sivasspor | 18 | 6 | 6 | 6 | 23 | 28 | 24 | -5 |
11 | Alanyaspor | 18 | 5 | 7 | 6 | 18 | 25 | 21 | -7 |
12 | MKE Ankaragücü | 18 | 4 | 6 | 8 | 22 | 23 | 20 | -1 |
13 | Başakşehir FK | 18 | 5 | 8 | 5 | 19 | 22 | 20 | -3 |
14 | Gaziantep FK | 18 | 6 | 10 | 2 | 22 | 29 | 20 | -7 |
15 | Hatayspor | 18 | 4 | 7 | 7 | 25 | 26 | 19 | -1 |
16 | Konyaspor | 18 | 4 | 8 | 6 | 18 | 25 | 18 | -7 |
17 | Samsunspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 20 | 29 | 18 | -9 |
18 | Fatih Karagümrük | 18 | 4 | 9 | 5 | 18 | 19 | 17 | -1 |
19 | Pendikspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 20 | 41 | 15 | -21 |
20 | İstanbulspor | 18 | 2 | 14 | 2 | 12 | 36 | 5 | -24 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 17 | 14 | 3 | 0 | 46 | 15 | 42 | +31 |
2 | Kocaelispor | 17 | 10 | 4 | 3 | 29 | 20 | 33 | +9 |
3 | Göztepe | 17 | 10 | 5 | 2 | 26 | 12 | 32 | +14 |
4 | Sakaryaspor | 17 | 9 | 3 | 5 | 28 | 18 | 32 | +10 |
5 | Bandırmaspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 15 | 29 | +8 |
6 | Bodrumspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 13 | 29 | +10 |
7 | Çorum FK | 17 | 8 | 6 | 3 | 30 | 18 | 27 | +12 |
8 | Gençlerbirliği | 17 | 7 | 4 | 6 | 19 | 19 | 27 | 0 |
9 | Ümraniyespor | 17 | 6 | 7 | 4 | 19 | 21 | 22 | -2 |
10 | Boluspor | 17 | 6 | 7 | 4 | 13 | 19 | 22 | -6 |
11 | Manisa FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 20 | 18 | 19 | +2 |
12 | Erzurumspor FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 17 | 20 | 19 | -3 |
13 | Keçiörengücü | 17 | 5 | 8 | 4 | 15 | 22 | 19 | -7 |
14 | Adanaspor | 17 | 6 | 10 | 1 | 16 | 25 | 19 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 17 | 3 | 7 | 7 | 11 | 23 | 16 | -12 |
16 | Tuzlaspor | 17 | 4 | 9 | 4 | 16 | 29 | 16 | -13 |
17 | Giresunspor | 17 | 2 | 12 | 3 | 11 | 29 | 9 | -18 |
18 | Altay | 17 | 3 | 12 | 2 | 10 | 36 | 8 | -26 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 18 | 14 | 3 | 1 | 37 | 11 | 43 | +26 |
2 | 1461 Trabzon FK | 18 | 11 | 2 | 5 | 35 | 13 | 38 | +22 |
3 | Bucaspor 1928 | 18 | 10 | 1 | 7 | 26 | 9 | 37 | +17 |
4 | Ankaraspor | 18 | 9 | 2 | 7 | 24 | 14 | 34 | +10 |
5 | Van Spor FK | 18 | 10 | 4 | 4 | 26 | 21 | 34 | +5 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 18 | 9 | 3 | 6 | 26 | 14 | 33 | +12 |
7 | Hes İlaç Afyonspor | 18 | 7 | 5 | 6 | 13 | 12 | 27 | +1 |
8 | Diyarbekir Spor | 18 | 7 | 6 | 5 | 16 | 15 | 26 | +1 |
9 | Ankara Demirspor | 18 | 8 | 8 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
10 | Nazilli Belediyespor | 18 | 8 | 8 | 2 | 25 | 30 | 26 | -5 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 18 | 5 | 7 | 6 | 15 | 15 | 21 | 0 |
12 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 16 | 22 | 18 | -6 |
13 | Kırklarelispor | 18 | 4 | 8 | 6 | 13 | 25 | 18 | -12 |
14 | Altınordu | 18 | 3 | 8 | 7 | 19 | 19 | 16 | 0 |
15 | Serik Belediyespor | 18 | 3 | 9 | 6 | 8 | 18 | 15 | -10 |
16 | Kırşehir Futbol SK | 18 | 4 | 11 | 3 | 16 | 32 | 15 | -16 |
17 | Bursaspor | 18 | 3 | 10 | 5 | 13 | 32 | 14 | -19 |
18 | Zonguldak Kömürspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 16 | 26 | 12 | -10 |
19 | Adıyaman FK | 18 | 3 | 12 | 3 | 13 | 28 | 12 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 14 | 11 | 1 | 2 | 29 | 7 | 35 | +22 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 14 | 10 | 0 | 4 | 25 | 6 | 34 | +19 |
3 | İnegöl Kafkas GK | 14 | 7 | 4 | 3 | 16 | 14 | 24 | +2 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 14 | 6 | 3 | 5 | 13 | 9 | 23 | +4 |
5 | Edirnespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 22 | 14 | 21 | +8 |
6 | 52 Orduspor FK | 14 | 5 | 4 | 5 | 14 | 12 | 20 | +2 |
7 | Kırıkkalegücü FK | 14 | 5 | 5 | 4 | 10 | 11 | 19 | -1 |
8 | Mardin 1969 Spor | 14 | 5 | 6 | 3 | 16 | 14 | 18 | +2 |
9 | Artvin Hopaspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 14 | 12 | 17 | +2 |
10 | K.Çekmece Sinopspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 15 | 15 | 17 | 0 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 14 | 5 | 8 | 1 | 17 | 22 | 16 | -5 |
12 | Karabük İdmanyurdu Spor | 14 | 4 | 7 | 3 | 11 | 23 | 15 | -12 |
13 | Gümüşhanespor | 14 | 2 | 5 | 7 | 9 | 21 | 13 | -12 |
14 | Malatya Arguvanspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 8 | 17 | 9 | -9 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 14 | 1 | 10 | 3 | 9 | 31 | 6 | -22 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/01/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Beşiktaş |
09/01/2024 | Kasımpaşa | vs | Başakşehir FK |
10/01/2024 | Fatih Karagümrük | vs | Kayserispor |
10/01/2024 | Hatayspor | vs | Gaziantep FK |
10/01/2024 | Adana Demirspor | vs | İstanbulspor |
10/01/2024 | Fenerbahçe | vs | Konyaspor |
11/01/2024 | Sivasspor | vs | Galatasaray |
11/01/2024 | Trabzonspor | vs | Samsunspor |
13/01/2024 | Hatayspor | vs | Pendikspor |
13/01/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Kasımpaşa |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Başakşehir FK ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Başakşehir FK yenilmez |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Alanyaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Alanyaspor yenilmez |
13/01/2024 | Beşiktaş - Fatih Karagümrük | Fatih Karagümrük ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı | Beşiktaş yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Adana Demirspor ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kazanamadı | Çaykur Rizespor yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Çaykur Rizespor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi | Çaykur Rizespor yenilmez |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | İstanbulspor ligdeki son 5 maçını kaybetti | Konyaspor kazanır |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | Konyaspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı | İstanbulspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Trabzonspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Trabzonspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Antalyaspor ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Antalyaspor yenilmez |
14/01/2024 | Gaziantep FK - Fenerbahçe | Fenerbahçe ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kaybetmedi | Fenerbahçe yenilmez |
15/01/2024 | Galatasaray - Kayserispor | Galatasaray ligde evindeki son 9 maçını kazandı | Galatasaray kazanır |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
12/01/2024 | Sakaryaspor | vs | Göztepe |
13/01/2024 | Bandırmaspor | vs | Erzurumspor FK |
13/01/2024 | Bodrum FK | vs | Giresunspor |
13/01/2024 | Adanaspor | vs | Boluspor |
13/01/2024 | Eyüpspor | vs | Keçiörengücü |
14/01/2024 | Manisa FK | vs | Kocaelispor |
14/01/2024 | Çorum FK | vs | Tuzlaspor |
14/01/2024 | Ümraniyespor | vs | Gençlerbirliği |
15/01/2024 | Altay | vs | Şanlıurfaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
13/01/2024 | 1461 Trabzon FK | vs | Kırklarelispor |
14/01/2024 | Ankaraspor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
14/01/2024 | Diyarbekir Spor | vs | Adıyaman FK |
14/01/2024 | Esenler Erokspor | vs | Kırşehir Futbol SK |
14/01/2024 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Serik Belediyespor |
14/01/2024 | Karacabey Belediye Spor | vs | Ankara Demirspor |
14/01/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Altınordu |
14/01/2024 | Van Spor FK | vs | Bucaspor 1928 |
14/01/2024 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Bursaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
20/01/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
21/01/2024 | Edirnespor | vs | Gümüşhanespor |
21/01/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Mardin 1969 Spor |
21/01/2024 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Artvin Hopaspor |
21/01/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
21/01/2024 | Talasgücü Belediyespor | vs | Tarsus İdman Yurdu |
21/01/2024 | 52 Orduspor FK | vs | Malatya Arguvanspor |