Tweet |
Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü yıl dönümü kapsamında ‘İstikbal İstiklale Ses Veriyor’ sloganıyla düzenlenen ve toplam 837 gencin katıldığı 2’nci İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda kazananlar belli oldu.
Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) - Çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm vatandaşlara yönelik kültürel ve sosyal etkinlikler düzenleyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Türk milleti için ayrı bir önemi ve anlamı olan özel günler kapsamında özel etkinliklerini Kayserililerle buluşturmaya devam ediyor.
Bu kapsamda, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.(KAYMEK) tarafından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen İstiklal Marşı Okuma Yarışması bu yıl da yoğun ilgi gördü.
Gençlerin İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un düşünce dünyasını, Türk - İslam mefkûresini, millete olan bağlılığını anlayarak özümsemelerini sağlamak amacıyla ‘İstikbal İstiklale Ses Veriyor’ sloganıyla düzenlenen yarışmaya Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören veya ikamet eden 4-11 ve 12-18 yaş arası iki farklı kategoride toplam 837 başvuru alındı.
JÜRİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, KAYMEK Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar ve alanında uzman eğitmenlerin yer aldığı jüri tarafından, her iki kategoride de İstiklal Marşı’na hâkimiyet, coşkulu okuma, istiklal ruhunu yansıtma, duygu katma, dekor, seslendirme hızı, beden dili (jest ve mimik), vurgu, tonlama ve diksiyon gibi kriterler göz önünde bulundurularak başvurular jüri tarafından hassasiyetle değerlendirildi. Başvuruların değerlendirilmesi sonucu iki farklı kategoride dereceye giren gençlerden birincilere 10” tablet, ikincilere 8” tablet ve üçüncülere 7” tablet; mansiyon olarak iki farklı kategorideki üçer kişiye akıllı saat armağan edilecek.
Ödül töreni, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü olan 12 Mart 2024 Salı günü saat 14.00’te Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.
İŞTE YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER
Bu kapsamda dereceye giren yarışmacılar şu şekilde oldu:
“4 – 11 Yaş Grubu; birinci Elif Eslem Yılmaz, ikinci Nisa Gül Güven, üçüncü Süleyman Doğanay olurken, Fatma Erva Alçı, Işılay Çalışır ve Irmak Mira Keske mansiyon ödülüne layık görüldü. 12 – 18 Yaş Grubu ise; birinci Ümmihani Oğuz, ikinci Zeynep Meva Şimşek ve üçüncü İlke Avvuran olurken, Öykü Şen, Yaren Kaplan ve Lin Medeniye ise mansiyon ödülüne layık görüldü.”
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 18 | 15 | 1 | 2 | 49 | 15 | 47 | +34 |
2 | Galatasaray | 18 | 15 | 1 | 2 | 35 | 9 | 47 | +26 |
3 | Trabzonspor | 18 | 10 | 5 | 3 | 32 | 20 | 33 | +12 |
4 | Kayserispor | 18 | 8 | 5 | 5 | 25 | 23 | 29 | +2 |
5 | Çaykur Rizespor | 18 | 8 | 5 | 5 | 24 | 23 | 29 | +1 |
6 | Beşiktaş | 18 | 9 | 7 | 2 | 26 | 26 | 29 | 0 |
7 | Adana Demirspor | 18 | 7 | 4 | 7 | 31 | 22 | 28 | +9 |
8 | Kasımpaşa | 18 | 7 | 6 | 5 | 32 | 34 | 26 | -2 |
9 | Antalyaspor | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 | 19 | 25 | +4 |
10 | Sivasspor | 18 | 6 | 6 | 6 | 23 | 28 | 24 | -5 |
11 | Alanyaspor | 18 | 5 | 7 | 6 | 18 | 25 | 21 | -7 |
12 | MKE Ankaragücü | 18 | 4 | 6 | 8 | 22 | 23 | 20 | -1 |
13 | Başakşehir FK | 18 | 5 | 8 | 5 | 19 | 22 | 20 | -3 |
14 | Gaziantep FK | 18 | 6 | 10 | 2 | 22 | 29 | 20 | -7 |
15 | Hatayspor | 18 | 4 | 7 | 7 | 25 | 26 | 19 | -1 |
16 | Konyaspor | 18 | 4 | 8 | 6 | 18 | 25 | 18 | -7 |
17 | Samsunspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 20 | 29 | 18 | -9 |
18 | Fatih Karagümrük | 18 | 4 | 9 | 5 | 18 | 19 | 17 | -1 |
19 | Pendikspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 20 | 41 | 15 | -21 |
20 | İstanbulspor | 18 | 2 | 14 | 2 | 12 | 36 | 5 | -24 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 17 | 14 | 3 | 0 | 46 | 15 | 42 | +31 |
2 | Kocaelispor | 17 | 10 | 4 | 3 | 29 | 20 | 33 | +9 |
3 | Göztepe | 17 | 10 | 5 | 2 | 26 | 12 | 32 | +14 |
4 | Sakaryaspor | 17 | 9 | 3 | 5 | 28 | 18 | 32 | +10 |
5 | Bandırmaspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 15 | 29 | +8 |
6 | Bodrumspor | 17 | 8 | 4 | 5 | 23 | 13 | 29 | +10 |
7 | Çorum FK | 17 | 8 | 6 | 3 | 30 | 18 | 27 | +12 |
8 | Gençlerbirliği | 17 | 7 | 4 | 6 | 19 | 19 | 27 | 0 |
9 | Ümraniyespor | 17 | 6 | 7 | 4 | 19 | 21 | 22 | -2 |
10 | Boluspor | 17 | 6 | 7 | 4 | 13 | 19 | 22 | -6 |
11 | Manisa FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 20 | 18 | 19 | +2 |
12 | Erzurumspor FK | 17 | 4 | 6 | 7 | 17 | 20 | 19 | -3 |
13 | Keçiörengücü | 17 | 5 | 8 | 4 | 15 | 22 | 19 | -7 |
14 | Adanaspor | 17 | 6 | 10 | 1 | 16 | 25 | 19 | -9 |
15 | Şanlıurfaspor | 17 | 3 | 7 | 7 | 11 | 23 | 16 | -12 |
16 | Tuzlaspor | 17 | 4 | 9 | 4 | 16 | 29 | 16 | -13 |
17 | Giresunspor | 17 | 2 | 12 | 3 | 11 | 29 | 9 | -18 |
18 | Altay | 17 | 3 | 12 | 2 | 10 | 36 | 8 | -26 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 18 | 14 | 3 | 1 | 37 | 11 | 43 | +26 |
2 | 1461 Trabzon FK | 18 | 11 | 2 | 5 | 35 | 13 | 38 | +22 |
3 | Bucaspor 1928 | 18 | 10 | 1 | 7 | 26 | 9 | 37 | +17 |
4 | Ankaraspor | 18 | 9 | 2 | 7 | 24 | 14 | 34 | +10 |
5 | Van Spor FK | 18 | 10 | 4 | 4 | 26 | 21 | 34 | +5 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 18 | 9 | 3 | 6 | 26 | 14 | 33 | +12 |
7 | Hes İlaç Afyonspor | 18 | 7 | 5 | 6 | 13 | 12 | 27 | +1 |
8 | Diyarbekir Spor | 18 | 7 | 6 | 5 | 16 | 15 | 26 | +1 |
9 | Ankara Demirspor | 18 | 8 | 8 | 2 | 23 | 24 | 26 | -1 |
10 | Nazilli Belediyespor | 18 | 8 | 8 | 2 | 25 | 30 | 26 | -5 |
11 | Karacabey Belediye Spor | 18 | 5 | 7 | 6 | 15 | 15 | 21 | 0 |
12 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 18 | 5 | 10 | 3 | 16 | 22 | 18 | -6 |
13 | Kırklarelispor | 18 | 4 | 8 | 6 | 13 | 25 | 18 | -12 |
14 | Altınordu | 18 | 3 | 8 | 7 | 19 | 19 | 16 | 0 |
15 | Serik Belediyespor | 18 | 3 | 9 | 6 | 8 | 18 | 15 | -10 |
16 | Kırşehir Futbol SK | 18 | 4 | 11 | 3 | 16 | 32 | 15 | -16 |
17 | Bursaspor | 18 | 3 | 10 | 5 | 13 | 32 | 14 | -19 |
18 | Zonguldak Kömürspor | 18 | 3 | 9 | 6 | 16 | 26 | 12 | -10 |
19 | Adıyaman FK | 18 | 3 | 12 | 3 | 13 | 28 | 12 | -15 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 14 | 11 | 1 | 2 | 29 | 7 | 35 | +22 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 14 | 10 | 0 | 4 | 25 | 6 | 34 | +19 |
3 | İnegöl Kafkas GK | 14 | 7 | 4 | 3 | 16 | 14 | 24 | +2 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 14 | 6 | 3 | 5 | 13 | 9 | 23 | +4 |
5 | Edirnespor | 14 | 6 | 5 | 3 | 22 | 14 | 21 | +8 |
6 | 52 Orduspor FK | 14 | 5 | 4 | 5 | 14 | 12 | 20 | +2 |
7 | Kırıkkalegücü FK | 14 | 5 | 5 | 4 | 10 | 11 | 19 | -1 |
8 | Mardin 1969 Spor | 14 | 5 | 6 | 3 | 16 | 14 | 18 | +2 |
9 | Artvin Hopaspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 14 | 12 | 17 | +2 |
10 | K.Çekmece Sinopspor | 14 | 4 | 5 | 5 | 15 | 15 | 17 | 0 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 14 | 5 | 8 | 1 | 17 | 22 | 16 | -5 |
12 | Karabük İdmanyurdu Spor | 14 | 4 | 7 | 3 | 11 | 23 | 15 | -12 |
13 | Gümüşhanespor | 14 | 2 | 5 | 7 | 9 | 21 | 13 | -12 |
14 | Malatya Arguvanspor | 14 | 2 | 9 | 3 | 8 | 17 | 9 | -9 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 14 | 1 | 10 | 3 | 9 | 31 | 6 | -22 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
09/01/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Beşiktaş |
09/01/2024 | Kasımpaşa | vs | Başakşehir FK |
10/01/2024 | Fatih Karagümrük | vs | Kayserispor |
10/01/2024 | Hatayspor | vs | Gaziantep FK |
10/01/2024 | Adana Demirspor | vs | İstanbulspor |
10/01/2024 | Fenerbahçe | vs | Konyaspor |
11/01/2024 | Sivasspor | vs | Galatasaray |
11/01/2024 | Trabzonspor | vs | Samsunspor |
13/01/2024 | Hatayspor | vs | Pendikspor |
13/01/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Kasımpaşa |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Başakşehir FK ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Başakşehir FK yenilmez |
13/01/2024 | Başakşehir FK - Alanyaspor | Alanyaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | Alanyaspor yenilmez |
13/01/2024 | Beşiktaş - Fatih Karagümrük | Fatih Karagümrük ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı | Beşiktaş yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Adana Demirspor ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kazanamadı | Çaykur Rizespor yenilmez |
13/01/2024 | Çaykur Rizespor - Adana Demirspor | Çaykur Rizespor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi | Çaykur Rizespor yenilmez |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | İstanbulspor ligdeki son 5 maçını kaybetti | Konyaspor kazanır |
14/01/2024 | İstanbulspor - Konyaspor | Konyaspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı | İstanbulspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Trabzonspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Trabzonspor yenilmez |
14/01/2024 | Antalyaspor - Trabzonspor | Antalyaspor ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi | Antalyaspor yenilmez |
14/01/2024 | Gaziantep FK - Fenerbahçe | Fenerbahçe ligde deplasmandaki son 9 maçında hiç kaybetmedi | Fenerbahçe yenilmez |
15/01/2024 | Galatasaray - Kayserispor | Galatasaray ligde evindeki son 9 maçını kazandı | Galatasaray kazanır |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
12/01/2024 | Sakaryaspor | vs | Göztepe |
13/01/2024 | Bandırmaspor | vs | Erzurumspor FK |
13/01/2024 | Bodrum FK | vs | Giresunspor |
13/01/2024 | Adanaspor | vs | Boluspor |
13/01/2024 | Eyüpspor | vs | Keçiörengücü |
14/01/2024 | Manisa FK | vs | Kocaelispor |
14/01/2024 | Çorum FK | vs | Tuzlaspor |
14/01/2024 | Ümraniyespor | vs | Gençlerbirliği |
15/01/2024 | Altay | vs | Şanlıurfaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
13/01/2024 | 1461 Trabzon FK | vs | Kırklarelispor |
14/01/2024 | Ankaraspor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
14/01/2024 | Diyarbekir Spor | vs | Adıyaman FK |
14/01/2024 | Esenler Erokspor | vs | Kırşehir Futbol SK |
14/01/2024 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Serik Belediyespor |
14/01/2024 | Karacabey Belediye Spor | vs | Ankara Demirspor |
14/01/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Altınordu |
14/01/2024 | Van Spor FK | vs | Bucaspor 1928 |
14/01/2024 | Yeni Mersin İdman Yurdu | vs | Bursaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
20/01/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
21/01/2024 | Edirnespor | vs | Gümüşhanespor |
21/01/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Mardin 1969 Spor |
21/01/2024 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Artvin Hopaspor |
21/01/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
21/01/2024 | Talasgücü Belediyespor | vs | Tarsus İdman Yurdu |
21/01/2024 | 52 Orduspor FK | vs | Malatya Arguvanspor |